Ryszard Ulicki nie żyje. Pogrzeb 6 sierpnia 2016 r. w Koszalinie.

beznazwy Poeta, prozaik, dziennikarz, autor piosenek, w tym „Kolorowych jarmarków”. Poseł na Sejm RP I,II,III i IV kadencji, był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, honorowy przewodniczący Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Były komendant koszalińskiego Hufca ZHP, długoletni redaktor naczelny Rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji w Koszalinie oraz pisma „Miesięcznik”. Tłumaczony na rosyjski, macedoński, ukraiński, czeski, hiszpański , angielski, gruziński, romski oraz idisz. Członek ZAKR, ZAiKS, wiceprezes ZLP, członek Polskiego Oddziału SEC oraz szef środkowopomorskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Zdobywca głównych nagród na festiwalach piosenek w Sopocie, Opolu, Kołobrzegu i Kielcach. Laureat nagród literackich Ministra Kultury i Ministra Obrony Narodowej. W 2004 roku na Festiwalu Kultury i Piosenki Romów w Ciechocinku, otrzymał tytuł honorowego wójta cygańskiego. ( Z.M.)

Był członkiem Oddziału Warszawskiego ZLP. Związek Literatów Polskich stracił Niezwykłego Człowieka i Przyjaciela. Wiele mu zawdzięczamy. Dziękujemy. 

Pogrzeb odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. w Koszalinie na Cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej.  O godz. 12:30 wystawiona będzie trumna w Domu Pogrzebowym. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13:00.

Żonie Marii Ulickiej oraz Wszystkim Najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Zarząd Główny i Zarząd Oddziału Warszawskiego ZLP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s